koszyk
produkty 0
0 PLN

o nas

Dawno, dawno temu... codzienne zbieranie i stosowanie różnych ziół w terapii było tak oczywiste jak obecnie łykanie środków przeciwbólowych. Pamiętam jak mama parzyła lipę na przeziębienie i gorączkę, jak podawała suszone czarne jagody na bóle brzucha i biegunkę, parzyła rumianek, pokrzywę, miętę, koperek, przykładała liść babki na skaleczoną skórę lub opuchniętą rękę. W kuchni królowała natka pietruszki i aromatyczny majeranek z ogrodu do mięs i zup. Piłam przygotowane napary nie zdając sobie sprawy z ich przydatności. Stosowanie ziół było wówczas bardzo popularne i powszechne, bo były pierwszym ratunkiem w przypadku choroby. Ja bardzo lubiłam chodzić po bezkresnych łąkach pełnych kwitnących kwiatów i pachnących traw, bawić się dmuchawcami oraz zrywać kaczeńce i niezapominajki w przydrożnym rowie.

 

A teraz... prowadzę sklep zielarsko-medyczny, gdzie królują zioła sypkie, soki z  ziół, tinctury, zioła w tabletkach, kompozycje ziołowe, maści, żele, balsamy na bazie ziół, herbatki ziołowo- owocowe, oleje ziołowe i kosmetyki ziołowe, wprowadzając codziennie moich klientów w krainę zapomnianych roślin leczniczych. Staram się  przywrócić dawną świetność bluszczykowi kurdybankowi, ostrożeniowi warzywnemu, przytuli, przetacznikowi, macierzance, miodunce, cudownemu wiesiołkowi a przede wszystkim niedocenionemu mniszkowi, którego, chodząc po drogach i ulicach, mamy pod nogami a nie na talerzu czy w szklance. Zioła dzięki swym cennym właściwościom od wieków były w służbie dla zdrowia i urody, zadziwiając nas swoją skutecznością. I nadal niezłomnie i cierpliwie czekają na powrót człowieka do ziół.

 

Motto mojego sklepu to słowa Hipokratesa „ Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób” Idąc tym śladem, poszukuję w  literaturze zielarskiej informacji o ziołach i roślinach leczniczych, które pozwolą mi  przeżyć w dobie wszechobecnej chemii i dominującego stresu. Mamy wielkie szczęście, że żyjemy w Krainie Tysiąca Ziół. Obecnie bardzo często są sprowadzane cenne rośliny z różnych stron świata, ale należy pamiętać, że rośliny z naszych stron są dla nas najcenniejsze. Będę starała się podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z klientami mojego sklepu, by tradycja zielarska była kontynuowana, a zioła i rośliny lecznicze zaistniały powszechniej w codziennej diecie, by móc nam pomagać w różnych dolegliwościach i w pielęgnacji ciała.